Karel Reisz / Ten fimový život

Dokumentární film o Karlu Reiszovi, vedle Miloše Formana nejslavnějším filmaři českého původu. Film zachycuje zajímavý osobní i pracovní příběh muže, který si odnesl ze svého dětství v Ostravě a Československu vklad pro zakládání anglické Nové vlny a Free Cinema. Ve filmu o něm vyprávějí členové jeho rodiny, kolegové z britské kinematografie a spolupracovníci jeho slavných filmů. Ukázky z Reiszových děl ilustrují jeho umělecké postoje a východiska a dovolí nahlédnout do nitra jeho postav a příběhů.
Karel Reisz, jeden ze zakladatelů Free Cinema, se narodil v Ostravě. Stál u zrodu hnutí, které dalo Británii a světu nový pohled na sociální film. Hnutí, které poté v šedesátých letech inspirovalo francouzskou a československouu Novou vlnu. Karel Reisz se později prosadil i v Hollywoodu a stal významnou postavou světového filmu.

Filmografie: Maminka to nedovolí (1955) / Každý den kromě Vánoc (1957) / My jsme hoši z Lambethu (1958) / V sobotu večer, v neděli ráno (1960) / Ten sportovní život (1963) / Musí přijít noc (1964) / Morgan, případ zralý k léčení (1966) / Isadora (1968) / Hráč (1974) / Psí vojáci - Kdo zastaví déšť (1978) / Francouzova milenka (1981) / Sladké sny (1985) / Každý vyhrává (1990) / Akt beze slov (2000)


Režie: Petra Všelichová
Producent: Jarmila Hoznauerová | Kamera: Patrik Hoznauer
Střih: Jaromír Vašek | Zvuk: Jakub Krajíček | Dramaturgie: Čestmír Kopecký


Koproducenti: Česká televize Televizní studio Ostrava,
Čestmír Kopecký - První veřejnoprávní s.r.o., Cinemart, a.s.
Film byl podpořen účelovou dotací Státního fondu ČR pro podporu
a rozvoj české kinematografie a účelovou dotací z rozpočtu Statutárního města Ostravy.


kontakt: Michaela Hofmanová, PR a komunikace
Email: michaela.hof@centrum.cz | Tel.: +420 732 372 424


© Jarmila Hoznauerová, Česká televize Televizní studio Ostrava,
Čestmír Kopecký - První veřejnoprávní s.r.o., Cinemart, a.s. 2012